Усередині стандартної конфігурації, що визначає комерційні та промислові накопичувачі енергії у 2026 році: архітектура, інженерне обґрунтування, розбір компонентів та конкурентний аналіз

У 2026 році рідинноохолоджувана шафа накопичення енергії місткістю 261 кВт·год стала фактичним стандартом для комерційних і промислових систем зберігання енергії на акумуляторах (BESS). Незалежно від того, чи розглядаєте ви продукцію китайських виробників першого рівня, європейських інтеграторів чи північноамериканських постачальників, показник місткості 261 кВт·год і конфігурація акумуляторної батареї 1P52S з'являються з вражаючою послідовністю. Ця конвергенція не є випадковою. Вона є результатом вирішення численних інженерних обмежень — вікон напруги постійного струму PCS, стандартизації форм-факторів елементів, вимог до терморегуляції та оптимізації логістики — в єдину конфігурацію, яка забезпечує найкращий баланс продуктивності, безпеки та вартості для комерційного та промислового сегментів.
Цей посібник містить повний технічний аналіз акумуляторної батареї 1P52S: її архітектуру, інженерне обґрунтування вибору, детальний розбір на рівні компонентів, порівняння з альтернативними конфігураціями, міркування щодо управління тепловим режимом, проєктування безпеки та економічні фактори, які роблять її галузевим стандартом. Незалежно від того, чи є ви розробником проєктів, підрядником за договором EPC, менеджером із технічних закупівель чи оператором промислового об'єкта, який оцінює варіанти систем накопичення енергії (BESS), цей документ є вичерпним довідником для розуміння того, чому 261 кВт·год і 1P52S є нероздільними на сучасному ринку комерційних і промислових систем зберігання енергії.
Частина 1: Що таке 1P52S? Пояснення базової архітектури
1.1 Визначення та номенклатура
Позначення "1P52S" описує електричну топологію акумуляторної батареї. "P" означає паралельне з'єднання, а "S" — послідовне. У конфігурації 1P52S 52 окремі акумуляторні елементи з'єднані послідовно, без жодних паралельних з'єднань усередині батареї. Це означає, що батарея має єдиний послідовний ланцюжок із 52 елементів.
Кожна комірка в збірці 1P52S є літій-залізо-фосфатною (LFP) призматичною коміркою з номінальною напругою 3,2 В і ємністю 314 А·год. Ці комірки на 314 А·год стали домінуючим вибором для комерційних, промислових та комунальних стаціонарних систем зберігання енергії завдяки оптимальному балансу густини енергії, ресурсу циклів, безпеки та вартості.
1.2 Розрахунки напруги та ємності
Електричні параметри збірки 1П52С безпосередньо випливають із її послідовного з'єднання:
Номінальна напруга батареї:
3.2В (номінальна напруга елемента) × 52 (елементи послідовно) = 166.4В постійного струму
Номінальна ємність батареї:
314Агод (ємність комірки, оскільки є лише одна паралельна гілка)
Номінальна енергія батареї:
166,4 В пост. струму × 314 А·год = 52,25 кВт·год
Діапазон робочої напруги:
При типовому діапазоні робочої напруги комірки LFP від 2,5 В до 3,65 В діапазон напруги батареї становить:
- Мінімум: 2,5В × 52 = 130В постійного струму
- Максимум: 3.65В × 52 = 189.8В пост. струму
Системна конфігурація для 261 кВт·год:
П'ять збірок 1P52S, з'єднаних послідовно:
- Номінальна напруга системи: 166.4В × 5 = 832В постійного струму
- Енергія системи: 52,25 кВт·год × 5 = 261,25 кВт·год
- Позначення системи: 1P260S (5 упаковок по 52 елементи)
1.3 Чому саме точка ємності 261 кВт·год?
Точка ємності 261 кВт·год природним чином випливає з конфігурації 1P52S. Кожен блок забезпечує приблизно 52,25 кВт·год. П'ять блоків послідовно дають 261,25 кВт·год. Ця конфігурація точно відповідає вимогам до напруги постійного струму струнових перетворювачів PCS, які зазвичай використовуються в комерційних та промислових застосуваннях.
Взаємозв'язок між конфігурацією акумуляторної батареї, напругою системи та сумісністю з PCS узагальнено в наступній таблиці:
| Параметр | Одинарна упаковка | Система з 5 блоків (261 кВт-год) | Примітки |
| Конфігурація | 1P52S | 1P260S (5×1P52S) | П'ять пачок поспіль |
| Номінальна напруга | 166,4 В постійного струму | 832 В пост. струму | Помножене на 5 |
| Діапазон напруги | 130–189.8 В постійного струму | 650–949 В постійного струму | Поєднується з вікном PCS DC |
| Номінальна енергія | 52,25 кВт·год | 261,25 кВт·год | Промисловий стандарт місткості |
| Кількість клітин | 52 | 260 | Акумуляторні елементи LFP ємністю 314 А·год |
Промислові стандартні специфікації для рідинноохолоджуваних промислово-комерційних шаф ємністю 261 кВт·год
Частина 2: Інженерне обґрунтування — Чому 1P52S?
Обмеження вікна напруги постійного струму PCS
Найважливішим інженерним чинником, що зумовлює конфігурацію 1P52S, є діапазон напруги постійного струму перетворювачів електроенергії (PCS) стрінгового типу, які використовуються в комерційних і промислових (C&I) застосуваннях.
Для струнного PCS із виходом змінного струму 400 В діапазон напруги з боку постійного струму зазвичай становить від 600 В до 1000 В постійного струму. BESS має працювати виключно в межах цього діапазону, щоб забезпечити повну потужність заряджання та розряджання без обмеження потужності (кліпінгу) або вимикання PCS.
Конфігурація 1P52S із п'ятьма блоками послідовно забезпечує діапазон напруги від 650 В постійного струму до 949 В постійного струму (на основі діапазону напруги елемента від 2,5 В до 3,65 В). Цей діапазон зручно вписується у вікно PCS 600–1000 В постійного струму, що забезпечує повну глибину розряду та повний стан заряду без експлуатаційних обмежень PCS.
Розгляньте альтернативи:
- Конфігурація серії з 4 модулів (1P208S) створюватиме діапазон напруги приблизно 520–759 В постійного струму, що є нижчим за мінімальне значення PCS у 600 В постійного струму на нижній межі, що унеможливлює повне розряджання.
- Конфігурація серії з 6 модулів (1P312S) створюватиме діапазон напруги приблизно 780–1000 В постійного струму, що перевищує максимум PCS у 1000 В постійного струму на верхній межі, перешкоджаючи повному заряду.
Конфігурація з 5 штук — це єдиний варіант кількості модулів, який повністю задіює діапазон напруги PCS, не перевищуючи жодної з меж.
2.2 Порівняння конфігурацій пакетів
| Конфігурація | Напруга акумуляторної батареї | Енергія пачки | Клітин в упаковці | Комплекти послідовних акумуляторів для 261 кВт·год | Діапазон напруги системи | Сумісність із ПК |
| 1P48S | 153,6 В | 48,23 кВт·год | 48 | 5,4 (не ціле) | / | Нестандартний |
| 1P52S | 166,4 В | 52,25 кВт·год | 52 | 5 | 650–949 В постійного струму | Оптимальний |
| 1P104S | 332,8 В | 104,5 кВт·год | 104 | 2,5 (не ціле) | / | Тільки промисловий масштаб |
Технічні характеристики рідинноохолоджуваного акумуляторного блоку Eneroc; стандартні конфігурації галузі
Таблиця показує, чому 1P52S є єдиною конфігурацією, яка дає цілу кількість акумуляторних блоків для цільового показника 261 кВт·год із збереженням сумісності з PCS. Конфігурація 1P48S вимагала б 5,4 блока, що не є дійсним цілочисельним значенням кількості послідовних з'єднань. Конфігурація 1P104S, хоч і пропонує вищу густину енергії на блок, вимагає лише 2,5 блока для 261 кВт·год — що знову ж таки не є цілим числом.
2.3 Стандартний режим заряджання/розряджання 0,5P
Системи накопичення енергії для комерційного та промислового сектору (C&I BESS) майже завжди проектуються з коефіцієнтом заряду/розряду 0,5P. Для системи ємністю 261 кВт·год це відповідає номінальній потужності приблизно 130 кВт. Система перетворення енергії (PCS) потужністю 125 кВт, яка зазвичай використовується в парі з шафами на 261 кВт·год, працює на трохи нижчій за 0,5P потужності, забезпечуючи консервативний запас працездатності.
Швидкість 0.5P відповідає можливостям елементів LFP ємністю 314 А·год, які оптимізовані для енергетичних застосувань, а не для високої потужності. При 0.5P елемент на 314 А·год забезпечує струм заряду або розряду 157 А, що цілком в межах безпечного діапазону його експлуатації.
Стандартизація формату клітинок
Призматичний літій-залізо-фосфатний акумулятор (LFP) ємністю 314 А·год досяг загальногалузевої стандартизації за розмірами, робочими характеристиками та виробничими процесами. Ця стандартизація є результатом багаторічної еволюції акумуляторів ємністю 280 А·год, які домінували на ринку впродовж 2023–2024 років.
Акумулятор ємністю 314 А·год забезпечує приблизно на 12% більшу ємність, ніж акумулятор на 280 А·год у тому ж фізичному форматі, що дає змогу підвищити щільність енергії без зміни розмірів батареї чи виробничого обладнання. Така зворотна сумісність стала ключовим чинником швидкого переходу галузі на елементи 314 А·год та конфігурацію 1P52S.
Частина 3: Розбір акумуляторного блоку 1P52S — Покомпонентний аналіз
3.1 Огляд архітектури пакета
Акумуляторний блок 1P52S складається з двох модулів 1P26S, з'єднаних послідовно. Кожен модуль містить 26 елементів, з'єднаних послідовно. Така модульна конструкція спрощує виробництво, тестування та обслуговування.
Основними компонентами комплексу 1П52С є:
| Компонент | Функція | Типовий матеріал / Технологія |
| Клітини | Накопичення енергії | LFP призматичний, 3.2В, 314Агод |
| CCS | Підключення до стільникової мережі та прийом сигналу | Інтегрований FPC/FFC |
| БМУ | Моніторинг та балансування комірок | Друкована плата з мікроконтролером |
| Пластина рідинного охолодження | Теплове управління | Алюмінієвий сплав, змійовиковий канал |
| МСД | Ручне відключення живлення | Корпус із запобіжником та додатковими контактами |
| Корпус пакета | Конструкційний та екологічний захист | Алюмінієвий сплав, IP67 |
| Теплоінтерфейсний матеріал | Теплообмін між елементами та охолоджувальною пластиною | Заповнювач проміжків, теплопровідний клей |
| Ізоляційні бар'єри | Електрична ізоляція | ПЕТ-плівка, арамідний папір |
| Роз'єми BMS | Передавання сигналів і живлення | Високовольтні роз'єми, сигнальний джгут |
Аналіз розбирання продукції галузі; технічна документація виробника
3.2 Система з'єднання елементів (CCS)
CCS (система з'єднання елементів) виконує дві критичні функції: вона електрично з'єднує елементи та збирає сигнали напруги елементів для BMS.
У сучасних акумуляторних блоках 1P52S система збору даних (CCS) зазвичай реалізується за допомогою технології FPC (гнучкі друковані плати) або комбінації FPC та FFC (гнучкий плоский кабель). FPC замінює традиційні дротяні джгути та шини єдиним інтегрованим компонентом, який забезпечує:
- Вимірювання напруги: Напруга кожної комірки подається на BMU через FPC
- Вимірювання температури: Термістори NTC інтегровані у FPC у стратегічних місцях
- Структурна інтеграція: ФПК забезпечує певну механічну підтримку для міжз'єднань елементів
Підхід FPC зменшує складність складання, підвищує надійність завдяки усуненню дротових з'єднань та забезпечує можливість автоматизованого виробництва.
3.3 Блок керування акумуляторною батареєю (BMU)
Блок управління акумулятором (BMU) є мозком акумуляторної батареї. Він отримує сигнали від системи збору даних (CCS), обробляє їх у цифрові дані та зв'язується з системою управління батареєю (BMS) вищого рівня.
Основними функціями БМУ є:
- Моніторинг напруги елементів: Вимірюються та звітуються всі 52 напруги комірок
- Моніторинг температури: Термістори NTC надають дані про температуру батареї
- Пасивне балансування: Блок управління акумулятором може розряджати окремі елементи через шунтуючі резистори для вирівнювання ступеня заряду всього акумуляторного блока.
- Виявлення несправностей: Виявляються та повідомляються стани перенапруги, зниженої напруги, надмірного струму та перевищення температури
- Спілкування Блок керування модулем (BMU) зв'язується з системою керування акумулятором (BMS) за допомогою CAN або RS485
Здатність до пасивного балансування є особливо важливою для конфігурації 1P52S. Оскільки всі 52 елементи з'єднані послідовно, будь-який дисбаланс між ними безпосередньо зменшує корисну ємність акумуляторної батареї. "Ефект дерев'яної бочки", коли найслабший елемент визначає ємність усієї батареї, необхідно активно контролювати за допомогою балансування.
3.4 Рідинна охолоджувальна плита
Плити рідинного охолодження є визначальною особливістю сучасних акумуляторних батарей 1P52S. У конструкціях з рідинним охолодженням охолоджувальна плита інтегрована в нижню структуру батареї та містить змійковий канал, через який циркулює охолоджувальна рідина.
Охолоджувальна пластина підтримує рівномірність температури елементів у межах ±3°Ц по всій батареї. Ця стабільність температури має вирішальне значення з кількох причин:
- Цикл життя: Акумулятори LFP деградують швидше за підвищених температур. Підтримання рівномірної температури запобігає появі локальних гарячих точок, які прискорюють старіння.
- Стабільність ємності: Температурні градієнти між комірками спричиняють різну швидкість саморозряду, що призводить до дисбалансу.
- Безпека: Рівномірне охолодження зменшує ризик виникнення теплового розгону в гарячих точках.
Охолоджувальна плита зазвичай виготовляється з алюмінієвого сплаву через поєднання його теплопровідності, ваги та вартості. Конструкція у вигляді змієподібного каналу максимізує площу поверхні теплопередачі, зберігаючи при цьому прийнятний перепад тиску для системи циркуляції охолоджувальної рідини.
3.5 Сервісний роз'єднувач (MSD)
Ручний роз'єднувач для обслуговування (MSD) є критично важливим для безпеки компонентом, який часто неправильно розуміють. Це жовтий квадратний роз'єм з ручкою для витягування, розташований на передній панелі блоку, зазвичай між двома модулями 1P26S.
Основна функція: MSD дозволяє обслуговуючому персоналу вручну від'єднувати акумуляторну батарею від системи для безпечного обслуговування. Коли MSD знято, напруга батареї поділяється: напруга на відкритих клемах падає зі 166,4 В приблизно до 83,2 В (половина напруги батареї), що значно знижує ризик ураження електричним струмом.
Захист від короткого замикання: MSD містить запобіжник із високою вимикальною здатністю (зазвичай на рівні кілоампер), який забезпечує мілісекундний захист від коротких замикань. Номінал запобіжника має бути узгоджений із максимальним струмом короткого замикання комірки та струмопровідною здатністю основного кола.
Блокувальний захист: Під час встановлення або зняття MSD допоміжні контакти розмикаються раніше за основні силові контакти. Цей сигнал надсилається до BMS, яка негайно розмикає головні контакти у високовольтній коробці. Головне коло знеструмлюється до того, як контакти MSD роз'єднаються, що усуває ризик виникнення електричної дуги.
Конструкція MSD "три в одному" — ручний роз'єднувач, захист від короткого замикання та блокування — робить його важливим елементом безпеки, який ніколи не можна обходити або замінювати.
3.6 Конструювання на рівні модуля
Кожен блок 1P52S складається з двох модулів 1P26S. Модуль є базовим будівельним блоком, що містить 26 послідовно з'єднаних елементів, систему збору даних і контролю (CCS) для цих елементів і частину системи терморегуляції.
Модульний підхід має кілька переваг:
- Ефективність виробництва: Модулі можуть збиратися та тестуватися незалежно перед інтеграцією в батарею
- Придатність до експлуатації Пошкоджений модуль можна замінити без утилізації всього блока
- Логістика: Модулі легше транспортувати та обробляти, ніж готові пакети
- Стандартизація: Той самий дизайн модуля можна використовувати в блоках різних конфігурацій
Частина 4: 1P52S проти альтернативних конфігурацій
4.1 1П52С проти 1П104С
Конфігурація 1P104S, яка є більш поширеною в контейнерних системах комунального масштабу, забезпечує вищу щільність інтеграції. Блок 1P104S містить 104 послідовно з'єднані елементи, що створює:
- Номінальна напруга: 332.8В постійного струму
- Номінальна енергія: 104,5 кВт·год
Переваги 1П104С:
- Менша кількість блоків на систему знижує витрати на корпус та конструкцію
- Вища щільність енергії на одиницю об'єму
- Простіша системна розводка
Недоліки 1P104S для комерційного та промислового сектору (C&I):
- Більші фізичні розміри (блоки 1P104S приблизно вдвічі більші за блоки 1P52S)
- Вища напруга акумуляторної батареї вимагає більш надійної ізоляції та заходів безпеки
- Неможливо досягти стандартної конфігурації 261 кВт·год з цілою кількістю акумуляторних блоків
- Складніше в обігу та монтажі без спеціалізованого обладнання
Для комерційних і промислових (C&I) застосувань, де розміри шафи та логістика обмежені, конфігурація 1P52S є кращою.
4.2 1P52S проти 1P48S
Конфігурація 1P48S (48 елементів послідовно, номінальна напруга 153,6 В, 48,23 кВт·год) була попереднім галузевим стандартом на базі елементів ємністю 280 А·год. Вона була переважно витіснена конфігурацією 1P52S з кількох причин:
- Невідповідність діапазону напруги: Система з п’яти блоків 1P48S забезпечує діапазон напруги 600–876 В постійного струму, що є вужчим, ніж діапазон системи з п’яти блоків 1P52S, і менш оптимізованим для повного робочого діапазону PCS
- Неціла кількість упаковок: Досягнення 261 кВт·год за допомогою збірок 1P48S вимагає 5.4 збірок, що не є цілочисельною кількістю серій
- Застарілі технології Конфігурацію з 48 елементів було розроблено під елементи ємністю 280 А·год; галузь стандартизувала елементи ємністю 314 А·год та конфігурацію з 52 елементів
4.3 Порівняльна таблиця конфігурацій
| Параметр | 1P48S | 1P52S | 1P104S |
| Клітин в упаковці | 48 | 52 | 104 |
| Номінальна напруга | 153,6 В | 166,4 В | 332,8 В |
| Зарядитися енергією | 48,23 кВт·год | 52,25 кВт·год | 104,5 кВт·год |
| Акумуляторні блоки на 261 кВт·год | 5.4 (недійсний) | 5 (дійсно) | 2,5 (недійсний) |
| Діапазон напруги системи | 600–876 В постійного струму | 650–949 В постійного струму | 650–949 В постійного струму |
| Первинна заявка | Застарілі комерційні та промислові системи | Стандартні комерційні та промислові об'єкти | Універсальний контейнер |
| Вага рюкзака | ~310 кг | ~335 кг | ~665 кг |
| Опрацювання вимог | Навантажувач | Навантажувач | Кран / телескопічний навантажувач |
Специфікації виробника; конфігурації промислового стандарту
Частина 5: Тепловий менеджмент — перевага рідинного охолодження
5.1 Чому рідинне охолодження для 1P52S?
Конфігурація 1P52S із відносно великою кількістю елементів, розташованих близько один до одного, вимагає ефективного управління тепловим режимом. Повітряне охолодження, хоча й є простішим і дешевшим, не може забезпечити рівномірність температури, необхідну для оптимальної продуктивності та довговічності LFP-елементів у комерційних та промислових (C&I) застосуваннях.
Рідинне охолодження має кілька вирішальних переваг:
- Рівномірність температури: Рідинне охолодження підтримує різницю температур між елементами в межах ±3°порівняно з ±5–8°для повітряного охолодження
- Вищий коефіцієнт тепловіддачі: Рідинні охолоджувачі мають у 10-100 разів вищі коефіцієнти тепловіддачи, ніж повітря
- Компактний форм-фактор: Плити рідинного охолодження інтегровані в структуру акумуляторного блока, що економить простір порівняно з повітроохолоджувальними каналами та вентиляторами
- З шумопоглинанням: Системи рідинного охолодження працюють тихіше, ніж повітряні кулери.
- Захист від несприятливих умов довкілля: Акумуляторні батареї з рідинним охолодженням можуть досягати ступеня захисту IP67, що дозволяє встановлювати їх на відкритому повітрі в суворих умовах експлуатації.
5.2 Вплив температури на термін служби циклу
Залежність між робочою температурою та ресурсом циклювання для LFP-акумуляторів є добре вивченою:
| Робоча температура | Віднотний ресурс циклів | Примітки |
| 25°C (оптимально) | 100% (базовий) | Понад 8000 циклів зазвичай |
| 35°C | ~80% | Прискорене деградування |
| 45°C | ~60% | Значна деградація ємності |
| 55°C | ~40% | Серйозна деградація, ризик для безпеки |
Дані виробника акумуляторів LFP; галузеві дослідження
Підвищення робочої температури на 10°C може скоротити термін служби на 20-40%. Для акумуляторної системи зберігання енергії, яка має пропрацювати 15-20 років, підтримання оптимальної температури не є чимось необов'язковим — це вкрай важливо для досягнення гарантованого терміну служби та захисту інвестицій.
5.3 Архітектура системи рідинного охолодження
Система рідинного охолодження в шафі на 261 кВт·год зазвичай містить:
- Циркуляційний насос системи охолодження: Циркулює охолоджувальну рідину через контур
- Теплообмінник Віддає тепло в навколишнє середовище
- Охолоджувальні пластини: Інтегровано в кожну пачку 1П52С
- Розширювальний бак: Компенсує теплодове розширення охолоджувальної рідини
- Регулювальні клапани: Регулювати потік до різних пачок
- Датчики температури: Контролюйте температуру охолоджувальної рідини та елементів живлення
Система охолодження контролюється системою EMS, яка регулює швидкість насоса та потужність охолодження на основі температурних даних у реальному часі та умов експлуатації.
5.4 Запобігання тепловому розгону
Хоча хімічний склад LFP за своєю суттю є безпечнішим, ніж NMC, тепловий розгін залишається фактором, який слід брати до уваги для будь-якої літій-іонної акумуляторної системи. Конструкція батареї 1P52S містить кілька рівнів запобігання тепловому розгону:
На рівні клітин: Акумуляторні елементи LFP ємністю 314 А·год проходять суворі випробування на безпеку, включаючи тести на прокол цвяхом, перезаряд, перерозряд та термічне зловживання.
На рівні модуля: Теплоізоляційні матеріали між комірками (аерогель, слюда або матеріали зі зміною фази) сповільнюють або запобігають поширенню тепла від несправної комірки до сусідніх. Дослідження показують, що ізоляція з аерогелю товщиною 1-2 мм може повністю заблокувати поширення теплового розгону в акумуляторних батареях з LFP-комірок.
На рівні пачки: Пластина рідинного охолодження, на додаток до своєї звичайної функції терморегулювання, може поглинати тепло під час термічного інциденту. Системи пожежогасіння на рівні батареї (аерозольні або водяні) забезпечують активний захист.
Системний рівень: Корпус шафи забезпечує фізичне відокремлення між блоками, а системна BMS контролює наявність теплових аномалій та ініціює аварійне вимкнення в разі їх виявлення.
Частина 6: Проектування безпеки та сертифікація
6.1 Стандарти безпеки, що застосовуються до акумуляторів 1P52S
Акумуляторна батарея 1P52S повинна відповідати кільком міжнародним стандартам безпеки залежно від цільового ринку:
| Стандартний | Сфера | Основні вимоги |
| IEC 62619 | Безпека промислових акумуляторів | Випробування на безпеку елементів, модулів та систем |
| UL 1973 | Акумулятори для стаціонарних застосувань | Електробезпека, механічна безпека, екологічна безпека |
| УЛ 9540А | Поширення термічного розгону | Тестування на рівні комірки, модуля, блоку, установки |
| IEC 62933-5-1 | Безпека інтеграції з електромережею | Вимоги безпеки на системному рівні |
| ООН 38.3 | Транспортна безпека | Випробування на вібрацію, удари, вплив температур та висоти |
Документація органу з сертифікації; галузеві стандарти
6.2 Випробування за стандартом UL 9540A для 1P52S
UL 9540A є основним методом випробувань для оцінки поширення вогню внаслідок теплового розгону в системах накопичення енергії (BESS). Випробування проводяться на чотирьох рівнях: комірка, модуль, установка та монтаж.
Для випробування на рівні модуля — найбільш релевантного рівня для акумуляторної батареї 1P52S — стандарт вимагає:
- Принаймні один елемент має бути доведений до стану теплового розгону
- Якщо тепловий розгін не поширюється на сусідні елементи, кількість пускових елементів має бути збільшена
- Якщо між комірками є ізоляційний шар, тест повинен оцінювати його ефективність
Акумуляторна батарея 1P52S, яка успішно пройшла випробування на рівні модулів за стандартом UL 9540A, демонструє, що тепловий розгін усередині батареї може бути локалізований і не пошириться на сусідні батареї в шафі.
6.3 Інтеграція безпеки на рівні кабінету міністрів
Акумуляторні блоки 1P52S встановлені всередині шафи ємністю 261 кВт·год, яка забезпечує додаткові рівні безпеки:
- Пожежогасіння: Аерозольна або водяна система пожежогасіння шафного типу
- Виявлення газу: Датчики диму, горючого газу та температурних аномалій
- Зняття тиску: Викид пари для запобігання підвищенню тиску під час термічного інциденту
- Структурне відокремлення: Фізичні бар'єри між упаковками для обмеження поширення
- Аварійне відключення: Розмикання контактора, ініційоване системою керування акумулятором (BMS) у разі виявлення несправності
Частина 7: Економічний аналіз — Чому 1P52S є фінансово виправданим
7.1 Структура витрат шафної системи на 261 кВт·год
Кабінет рідинного охолодження на 261 кВт·год став стандартним форм-фактором систем накопичення енергії для комерційного та промислового секторів (C&I BESS), а його структура витрат відображає зрілість ланцюжка постачання конфігурації 1P52S:
| Витратна складова | Приблизна частка | Примітки |
| Акумуляторні елементи (314А·год LFP) | 45-55% | Найбільша складова витрат |
| ПКС | 10-15% | мережевий інвертор потужністю 125 кВт |
| BMS | 5-8% | На рівні пакету + на рівні системи |
| Теплове управління | 5-8% | Рідинна система охолодження |
| Огорожа та структура | 5-8% | Шафа, стійки, кабелювання |
| Пожежогасіння | 2-4% | Аерозольно-водяна система |
| Системи управління та контролю | 3-5% | Програмне забезпечення для управління енергоспоживанням |
| Збирання та тестування | 5-8% | Інтеграція заводів |
Гаalyz ватості галузі; цінові пропозиції виробника
7.2 Ринкове ціноутворення для систем зберігання енергії для комерційного та промислового секторів (C&I BESS) у 2026 році
Поточні ринкові орієнтири щодо ціноутворення систем зберігання енергії для комерційного та промислового секторів (C&I BESS) визначають встановлені витрати в таких діапазонах:
| Тип системи | Діапазон встановленої вартості (USD/kWh) | Типова окупність |
| 2-годинні комерційні та промислові системи (наприклад, 261 кВт·год) | $280–$480 | 5–9 років |
| 4-годинні комерційні та промислові системи (наприклад, від 500 кВт·год) | $340–$560 | 6–10 років |
| Двохгодинні промислові накопичувачі енергії | $210–$320 | 7–12 років |
Дeндивiдуальнi тенденцiї цiн на BESS 2026, solartodo.com; Посiбник з витрат та окупностi комерцiйних i промислових систем накопичення енергiї TAOYAN C&I BESS
Для шафи ємністю 261 кВт·год із системою перетворення енергії потужністю 125 кВт орієнтовна вартість встановлення під ключ становить від $40 000 до $110 000 залежно від обсягу робіт, умов на майданчику та регіональних факторів.
7.3 Структура доходів для систем комерційного та промислового призначення потужністю 261 кВт·год
Економічне обґрунтування для шаф на 261 кВт·год базується на кількох джерелах доходу:
Зменшення пікових навантажень та зниження плати за максимальну потужність: Зазвичай це основне джерело доходу для систем комерційного та промислового використання. Система потужністю 261 кВт·год, підібрана з урахуванням потреб, може знизити пікове споживання на 100–200 кВт, забезпечуючи щомісячну економію на платі за споживання, розмір якої залежить від енергопостачальника та структури тарифів.
Енергетичний арбітраж: Заряджання в години низьких цін і розряджання в години високих цін дозволяє отримати різницю між базовими та піковими цінами на енергію. Для підприємств із тарифами залежно від часу доби ця різниця може становити $0.10–$0.30/kWh або більше.
Резервне живлення: Система ємністю 261 кВт·год забезпечує понад 2 години резервного живлення для критичних навантажень під час збоїв у мережі, захищаючи від виробничих втрат та пошкодження обладнання.
Реакція на попит: На ринках з програмами реагування на попит накопичувальна батарея (BESS) може отримувати додатковий дохід завдяки зниженню навантаження під час аварійних ситуацій в енергосистемі.
7.4 Розрахунок економії для прикладу
Розглянемо комерційний об'єкт із такими характеристиками:
- Максимальне споживання: 800 кВт
- Плата за піковий попит: $18/кВт/місяць
- Середня пікова ціна енергії: $0.25/кВт·год
- Середня ціна енергії в години пік: $0.08/kWh
- Щоденний піковий період: 4 години
АКБ ємністю 261 кВт·год із перетворювачем потужності 125 кВт, що працює з оптимізованим диспетчеризацією, може забезпечити:
| Потік створення цінності | Щомісячні заощадження | Річна економія |
| Зменшення плати за потужність (125 кВт × $18) | $2,250 | $27,000 |
| Енергетичний арбітраж (125 кВт × 4 год × 25 днів × $0,17) | $2,125 | $25,500 |
| Всього | $4,375 | $52,500 |
Це лише ілюстративний приклад. Фактична економія залежить від профілю навантаження, структури тарифів та оптимізації диспетчеризації.
При встановленій вартості приблизно $65 000 за всю систему період простого окупності складе приблизно 1,2 року — переконлива прибутковість, яка пояснює швидке впровадження шаф на 261 кВт·год у комерційному та промисловому сегменті.
7.5 Порівняння з альтернативними потужностями
| Системна місткість | Необхідні пачки | Типове застосування | Вартість за кВт-год | Діапазон окупності |
| 105 кВт-год | 2×1P52S | Малий бізнес | $400–$550 | 6–10 років |
| 208 кВт·год | 4×1P52S | Середня комерційна | $350–$500 | 5–9 років |
| 261 кВт·год | 5×1P52S | Стандартні комерційні та промислові об'єкти | $280–$480 | 5–9 років |
| 522 кВт·год | 10×1P52S (2 кластери) | Великий промисловий | $300–$450 | 5-8 років |
| 1 МВт·год+ | Контейнеризований | Комунальний / промисловий | $250–$400 | 6–10 років |
Гаisаnкові орієнтири цін на ринку; дані виробника
Точка ємності 2може вказувати на 261 кВт-год, але точний переклад такий:Показник ємності 261 кВт·год забезпечує найкраще поєднання економічної ефективності та гнучкості застосування для більшості комерційних і промислових (C&I) установок.
Для об'єктів, що потребують більшої ємності, паралельне підключення кількох шаф на 261 кВт·год забезпечує гнучке масштабування. Зазвичай на одному об'єкті можна з'єднати паралельно до 10 шаф, що дозволяє створювати установки мегаватного рівня без необхідності розробки індивідуальних інженерних рішень.
Частина 8: Особливості розгортання та встановлення
8.1 Фізичні характеристики шафи на 261 кВт·год
| Параметр | Типове значення |
| Розміри (Ш×Г×В) | 1100 × 1300 × 2450 мм |
| Вага | <2800 кг |
| Слід | 1,35–1,5 м² |
| Рівень захисту | IP54 (шафа), IP67 (акумуляторний блок) |
| Робоча температура | від -25°C до 55°C |
| Охолодження | Рідинне охолодження |
| Комунікація | Ethernet, RS485, CAN |
Специфікації виробника
Компактна площа приблизно 1,5 м² на кожну шафу робить систему на 261 кВт·год придатною для встановлення в умовах обмеженого простору, зокрема в міських комерційних будівлях, промислових парках із обмеженою територією та існуючих електрощитових.
8.2 Паралельне розширення
Модульна архітектура шафи ємністю 261 кВт·год забезпечує просте паралельне розширення:
- Заводський попередньо налаштований головний пристрій: Перша шафа в паралельній групі налаштована як головна на заводі
- Самомережування: Додаткові шафи автоматично визначаються та синхронізуються з головною
- До 10 одиниць на об'єкт: Забезпечує масштабування від 261 кВт·год до 2,6 МВт·год
- Розподіл навантаження: Система управління енергоспоживанням (EMS) розподіляє команди заряджання/розряджання між усіма блоками
- Надлишковість Якщо одна шафа вимикається, рештки модулів продовжують працювати зі зниженою потужністю
8.3 Вимоги до сайту
Шафа на 261 кВт·год вимагає мінімальної підготовки майданчика:
- Фундація Бетонна плита або вирівняна утрамбована поверхня
- Дозвіл Мінімум 800 мм вільного простору спереду для доступу при обслуговуванні
- Прокладання кабелю: Траншеї або підвісні лотки для кабелів кондиціонування та зв'язку
- Вентиляція: Природної вентиляції достатньо для більшості установок
- Заземлення Стандартна система заземлювальних електродів
8.4 Монтаж та введення в експлуатацію
Інтегрована на заводі конструкція шафи ємністю 261 кВт·год зменшує час та складність монтажу на місці. Система постачається попередньо зібраною та налаштованою, на місці встановлення необхідно виконати лише підключення змінного струму, кабелів зв'язку та заземлення.
Для масштабних комерційних та промислових проєктів можна організувати технічну підтримку під час введення в експлуатацію та налагодження, щоб забезпечити належну інтеграцію системи та оптимальну продуктивність. Ця підтримка включає конфігурацію програмного забезпечення, оптимізацію параметрів EMS та перевірку налаштувань захисту.
Частина 9: Часті запитання
Q1: Що означає 1P52S у батарейному блоці?
Конфігурація 1P52S описує електричну схему: 1 паралельна стрічка з 52 комірок, з'єднаних послідовно. Усередині акумуляторної батареї немає паралельних з'єднань. Ця конфігурація створює номінальну напругу 166,4 В та енергію батареї приблизно 52,25 кВт·год при використанні комірок LFP на 314 А·год.
Q2: Чому шафи ємністю 261 кВт·год використовують п'ять збірок 1P52S замість інших конфігурацій?
П'ять блоків 1P52S, з'єднаних послідовно, створюють діапазон напруги системи 650–949 В постійного струму, що оптимально узгоджується з вхідним діапазоном 600–1000 В постійного струму стring-PCS (інверторів для систем накопичення енергії). Це забезпечує повний заряд і розряд без обмеження (кліпінгу) з боку PCS. Точка ємності 261 кВт·год є природним результатом цієї конфігурації.
Запитання 3: Чи можна з'єднувати акумуляторні блоки 1P52S паралельно?
Yes, but parallel connection is done at the system level, not within the pack. Multiple 261kWh cabinets (each containing five 1P52S packs in series) can be paralleled to achieve higher capacity. Up to 10 cabinets can typically be paralleled per site.
Q4: What is the function of the MSD in a 1P52S pack?
The MSD (Manual Service Disconnect) serves three functions: (1) manual disconnection of the pack for safe maintenance, reducing voltage from 166.4V to 83.2V; (2) short-circuit protection through an integrated high-breaking-capacity fuse; and (3) interlock protection that opens the main contactors before the MSD contacts separate, preventing arc flash.
Q5: How does liquid cooling benefit the 1P52S configuration?
Liquid cooling maintains cell temperature uniformity within ±3°C, compared to ±5-8°C for air cooling. This temperature consistency is critical for maximizing cycle life, maintaining capacity consistency, and reducing thermal runaway risk. Liquid cooling also enables IP67 sealing for outdoor installation.
Q6: What cycle life can be expected from a 1P52S pack with 314Ah LFP cells?
With proper thermal management and operating at 0.5P charge/discharge rate, 25°C ambient temperature, and 90% depth of discharge, 314Ah LFP cells typically deliver 8,000–12,000 cycles to 70% state of health. Some manufacturers are now offering cells with 15,000-cycle capability using pre-lithiation technology.
Q7: Is the 1P52S configuration compatible with all PCS brands?
The 1P52S configuration produces a DC voltage range of 650–949Vdc, which is compatible with most string-type PCS units designed for 400Vac output. However, the specific voltage window should always be verified against the PCS manufacturer's specifications before system integration.
Q8: What certifications should a 1P52S pack have?
For global market access, a 1P52S pack should have IEC 62619 (safety for industrial batteries), UL 1973 (stationary battery safety), and UL 9540A test evidence (thermal runaway propagation). For specific markets, additional certifications such as CE, UN 38.3 (transportation), and GB/T 36276 (China) may be required.
Q9: How does the 1P52S pack handle cell imbalance?
The BMU implements passive balancing, which discharges higher-voltage cells through bleed resistors to equalize state of charge across the 52 cells. The balancing current is typically in the range of 100–200mA, sufficient to correct gradual imbalances that develop during normal operation.
Q10: What is the typical weight of a 1P52S pack?
A 1P52S pack with 314Ah LFP cells typically weighs approximately 330–340kg. This weight is manageable with standard forklifts and does not require specialized lifting equipment.
Q11: Can a 1P52S pack be repaired at the module level?
Yes. The 1P52S pack is constructed from two 1P26S modules. If a cell or module fails, the module can be replaced without scrapping the entire pack. This modular serviceability reduces repair costs and downtime.
Q12: What is the operating temperature range of a 1P52S pack?
With liquid cooling, the pack can operate in ambient temperatures from -25°C to 55°C. The liquid cooling system maintains optimal cell temperature regardless of ambient conditions, ensuring consistent performance and cycle life.
Q13: How does the 1P52S configuration compare to 1P104S for C&I applications?
The 1P104S configuration is optimized for utility-scale containerized systems where high energy density and reduced pack count are priorities. For C&I applications, the 1P52S configuration offers better handling characteristics (lower pack weight), more flexible system sizing, and optimal PCS voltage window alignment.
Q14: What is the typical round-trip efficiency of a 1P52S-based 261kWh system?
The DC round-trip efficiency of a 1P52S pack is typically 95–97%. At the system level, including PCS conversion losses, the AC round-trip efficiency is typically 88–90%, depending on operating conditions and load profile.
Q15: How many 1P52S packs are required for a 1MWh system?
A 1MWh system requires approximately 20 1P52S packs, configured as four 261kWh cabinets (each with five packs) connected in parallel. Alternatively, a containerized system with 1P104S packs could achieve 1MWh with 10 packs, but would require different PCS and system architecture.
Part 10: Conclusion — The 1P52S Standard and the Future of C&I Energy Storage
The 1P52S battery pack configuration has become the standard for 261kWh C&I energy storage cabinets through a process of engineering convergence. The 52-cell series configuration is the only topology that simultaneously satisfies the PCS DC voltage window, achieves the 261kWh capacity point with an integer number of packs, enables IP67 liquid-cooled sealing, and maintains manageable pack weight and dimensions.
As the C&I energy storage market continues to mature, the 1P52S standard is likely to persist. The emergence of 314Ah LFP cells as the industry standard, combined with the widespread adoption of string-type PCS units and liquid cooling, has created a stable technological equilibrium that benefits developers, integrators, and end users alike. Standardization reduces costs, simplifies procurement, accelerates project timelines, and improves reliability.
For project developers and industrial facility operators evaluating C&I BESS options, understanding the 1P52S configuration is essential. It is not merely a technical specification — it is the foundation of the 261kWh standard that defines the C&I energy storage market.
MateSolar is a one-stop photovoltaic and energy storage solutions provider, delivering integrated solar-plus-storage systems for commercial, industrial, and utility-scale applications. From the Комерційна гібридна сонячна система потужністю 500 кВт for large C&I electricity consumers, to the 100кВт/232кВт·год та 125кВт/261кВт·год зовнішня шафа енергосховища з рідинним охолодженням for standard C&I deployments, to the 40-футова система зберігання енергії (ESS) з повітряним охолодженням, 1 МВт·год, 2 МВт·год і 20-футовий контейнерний накопичувач енергії з рідким охолодженням 3 МВт/год 5 МВт/год for scalable utility-scale projects, MateSolar provides the technology, expertise, and support to power the energy transition.
This document is for informational purposes only. Technical specifications and performance data vary by manufacturer and should be verified against specific product datasheets. All calculations are illustrative and intended for educational purposes.







































































